Skip to content

Cansu Polimer Dış Ticaret Ltd. Şti.

About Company
English
Türkçe
中文
Italiano

Buying

Product Packaging
LDPE Coating , 500 mm ile 2400 mm arasındaki en oranında üretilebilen alçak yoğunluk polietilen filmlerin üretilebildiği kalınlık oranı ise 20 ile 200 mikrondur. Son derece mükemmel optik ve mekanik özellikleri ile dikkat çeken ve kullanımı tercih edilen alçak yoğunluk polietilen filmler, yüksek kalitede ısıl yapışma seviyesine sahiptir.
Mekanik mukavemeti güçlü olan alçak yoğunluk polietilen filmlerin esnekliği de aynı şekilde yüksektir. Alçak yoğunluk polietilen filmlerin ergime sıcaklığı düşüktür. İsteklerinize bağlı olarak hem tek taraf hem de çift taraf ısıl yapışma özelliğinde üretilebilen alçak yoğunluk polietilen filmler, baskı prosesleri ile laminasyonlara da son derece uygundur. Tek taraflı koronalı bir teknik yapıya sahip olan LDPE Film, 3 katlı olan PE coex film özelliği taşır. , The thickness ratio of low density polyethylene films which can be produced in the ratio between 500 mm and 2400 mm is 20 to 200 microns. Low density polyethylene films, which are preferred and preferred with their excellent optical and mechanical properties, have a high level of thermal adhesion.
Low density polyethylene films having a strong mechanical strength are likewise high in flexibility. Low density polyethylene films have a low melting temperature. Depending on your requirements, low density polyethylene films, which can be produced in both single and double side thermal adhesion, are also suitable for printing processes and lamination. LDPE Film, which has a technical structure with a single-sided corona, has the feature of 3-layer PE coex film. LDPE Coating

500 mm ile 2400 mm arasındaki en oranında üretilebilen alçak yoğunluk ...
Attachment

The thickness ratio of low density polyethylene films which can be ...

Attachment
Alçak Yoğunluklu Polietilen’lere ait Genel Özellikler: Yoğunluğu 0.91-0.93 gr/ml.dir. Maksimum kullanılabilir sıcaklığı 80°C ...

General Properties of Low Density Polyethylene: The density is 0.91-0.93 g / ...

PP Homopolymer Raffia , Oldukça ucuz bir ürün olan PP rafya, boya tutma özelliği düşük bir üründür. Yoğunluğu düşük olduğundan metal veya ağaç malzemeler yerine kullanılır. Hem ucuz hem de kaliteli bir mühendislik plastiğidir. Gıda ile teması durumunda sağlığı tehdit eden herhangi bir unsur içermez. Birleşimi kaynakla yapılabilir. Yüksek kimyasal ve elektriksel dayanımı yanında aşınma ve yüksek çekme dayanımına da sahiptir. Kırılganlığı azdır. Sulandırılmış asitlerden etkilenmemektedir. Süt beyaz renginde olu yarı şeffaftır.
En popüler kullanım alanı lif olan pp rafya, çuval ve perde yapımında kullanılmaktadır. Temizlenmesi kolay, kuruması hızlı sürelidir.
 , PP raffia, which is a very cheap product, is a product with low paint retention. It is used instead of metal or wood materials because of its low density. It is a cheap and high quality engineering plastic. In case of contact with food, it does not contain any elements threatening health. The combination can be made by source. It has high chemical and electrical resistance as well as abrasion and high tensile strength. It is less fragile. It is not affected by diluted acids. Milk white color is semi-transparent.
The most popular usage area is fiber, pp raffia, sacks and curtains. Easy to clean, quick drying.
PP Homopolymer Raffia

Oldukça ucuz bir ürün olan PP rafya, boya tutma özelliği düşük ...
Attachment

PP raffia, which is a very cheap product, is a product ...

Attachment
Paketleme : 25 kgs PE torbalarda veya bigbag ambalajlarda paletli olarak ...

Packaging: 25 kgs in PE bags or in bigbag pallets Products: It ...

Selling

No products found.

Send Message

Contact Information

Headquarters
Dızdarıye, Mimar Sinan Cd. NO: 5 D:b, Büyükçekmece  34500  İstanbul (Avrupa Yakası) Turkey
+90 5667889663
Ms. Cansu Demir, Manager, Imports, ckoca@chemorbis.com
Ms. Beyza Bezci, Marketing Manager, bsolakoğlu@chemorbis.com
WareHouse
Dızdarıye, Mimar Sinan Cd. NO: 5 D:b, Büyükçekmece  34500  İstanbul (Avrupa Yakası) Turkey
+90 2126666666 http://www.cansu.com
Ms. Cansu Demir, Manager, Imports, ckoca@chemorbis.com
Ms. Beyza Bezci, Marketing Manager, bsolakoğlu@chemorbis.com
Plant
Dızdarıye, Mimar Sinan Cd. NO: 5 D:b, Büyükçekmece  34500  İstanbul (Avrupa Yakası) Turkey
+90 2127778899 +905669998855 http://www.cansu.com
Ms. Cansu Demir, Manager, Imports, ckoca@chemorbis.com
Ms. Beyza Bezci, Marketing Manager, bsolakoğlu@chemorbis.com
Free Trial